Portal dla osób poszukujących hotelu, miejsca na organizację konferencji lub imprezy typu bankiet, wesele. To wszystko ułatwi Ci portal z największą bazą hoteli w naszym kraju. Zarezerwuj pobyt w Hotelu przez internet poprzez serwis HotelPoland.org

hotele w polsce
Hotele Wiadomości Rezerwacje Dla hoteli O nas

Czy Polskę jeszcze ktoś odwiedzi?

2009-07-17 /

To efekt gwałtownego spadku liczby zagranicznych turystów odwiedzających nasz kraj. Także Polacy ze względu na gorszą pogodę częściej wybierają wycieczki zagraniczne.

Już na początku roku było widać objawy spowolnienia. W pierwszym kwartale liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę spadła o 10 procent, a w całym półroczu liczba obcokrajowców zatrzymujących się w naszym kraju zmniejszyła się o jedną piątą.

Prognozy mówią natomiast, że w tym roku do Polski przyjedzie prawie 12 milionów osób z zagranicy. To spadek o 1,4 miliona w porównaniu z zeszłym rokiem i aż o 4 miliony w porównaniu z 2006 rokiem. Nie dopisują zwłaszcza turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii. To tam kryzys jest największy od lat. Zagrożeni utratą pracy Brytyjczycy czy Niemcy już nie udają się tak często na wycieczki zagraniczne.

Źrodło: Dzinnik "Polska"

Przydatne linki:
url|slowo#url|slowo#url|slowo

Słowa kluczowe:Polska turystyka, hotel Poland, hotel in Poland, ,

Poprzednie wiadomości: